Рекуперація в електромобілі – найкращі та найгірші моделі за показником самозаряджання
24-03-2024
Марка
Модель
Авто
-28%
На складі
$66 900
$47 900
Рік випуску2022р Пробіг14811км Тип паливаЕлектричний Тип КППАвтоматична Гібрид-Батарея82.0кВт/год Тип кузоваЕлектричний кросовер класу «K2».
-2%
На замовлення
$65 303
$64 030
Рік випуску2024р Пробіг14км Тип паливаЕлектричний Тип КППАвтоматична Гібрид-Батарея82.0кВт/год Тип кузоваЕлектричний купе-кросовер класу «К1».
-4%
На замовлення
$28 368
$27 094
Рік випуску2023р Пробіг14км Тип паливаЕлектричний Тип КППАвтоматична Гібрид-Батарея26.9кВт/год Тип кузоваЕлектричний крос-хетчбек класу «К1»
-3%
На замовлення
$189 889
$184 794
Рік випуску2023р Пробіг32км Тип паливаЕлектричний Тип КППАвтоматична Гібрид-Батарея105.0кВт/год Тип кузоваЕлектричний седан класу «F1» G70.
-2%
На замовлення
$127 249
$124 470
Рік випуску2023р Пробіг18км Тип паливаЕлектричний Тип КППАвтоматична Гібрид-Батарея100.0кВт/год Тип кузоваЕлектричний седан класу «Е».

Рекуперація в електромобілі – найкращі та найгірші моделі за показником самозаряджання

Німецький автомобільний клуб ADAC вирішив з'ясувати, наскільки ефективною є рекуперація в електромобілі. Для цього провів як реальні, і лабораторні випробування. Найгірші показники виявилися у найдешевшого електромобіля Європи, Dacia Spring, а найкращі – у флагманського BMW i7, Nio ET7 та купеподібної версії VW ID.4, ID.5 . У реальному тесті, який проходив у гірській місцевості Баварії, експерти ADAC випробували рекуперацію в електромобілях трьох різних класів: бюджетного (Dacia Spring), середнього цінового діапазону (Tesla Model Y) та преміального, дорогого (BMW i7). У підсумку, найкраще показав себе преміальний BMW i7 : він відновив на спуску 50% всієї енергії, витраченої перед цим на підйом (виробив на спуску – 26,27 кВт*год, витратив на підйомі – 59,34 кВт*год). А ось Dacia Spring розташувався по інший бік барикад: його системи повернули лише 35% енергії, яка пішла на підкорення вершин (виробив на спуску – 7,05 кВт*год, витратив на підйомі – 26,35 кВт*год). Tesla Model Y відповідно розташувалася посередині, компенсувавши 40% витраченої енергії (17,6 кВт*год проти 48,74 кВт*год відповідно). Результат, який продемонструвала система рекуперації Dacia Spring, в ADAC пояснюють її вагою і продуктивністю мотор-генератора: легкий електрохетч з невеликим двигуном заряджає батарею з максимальною потужністю 15,9 кВт при русі під ухил. Для порівняння, важча Tesla Model Y зі своїми двома двигунами (повнопривідна) досягає пікової потужності у 52,7 кВт, а BMW i7, яка також є повнопривідною, виробляє ще більшу потужність, 55,1 кВт — рівень заряду, який Дачія не здатна прийняти навіть на зарядній станції. Водночас Dacia Spring за загальною енергоефективністю є лідером – за рахунок низького споживання енергії. Так, за підсумками тесту – з урахуванням усіх підйомів та спусків, середня витрата у румунського електромобіля склала 9,65 кВт*год/100 км. У свою чергу показник Tesla становив 15,57 кВт*год / 100 км, а BMW – 16,54 кВт* год/100 км. Що ж до лабораторних випробувань, в ADAC протестували загалом 19 популярних моделей електромобілів. Тест, який з максимальною точністю імітував спуски та підйоми, показав, що в середньому електромобілі генерують через рекуперацію 22% енергії. Найкращий результат продемонстрував Nio ET7 – 31% відновлений енергії, а Dacia Spring і цього разу опинився в аутсайдерах із показником 9%. Загалом результати для кожної моделі виявилися такими: Audi Q4 e-tron 50: 23% BMW i4 eDrive35: 24% BYD Atto 3: 21% Cupra Born: 16% Dacia Spring: 9% Hyundai Ioniq 5: 22% Hyundai Ioniq 6: 29% MG 4 Comfort: 22% MG 5 Long Range: 19% Nio ET7: 31% Nissan Ariya: 21% Ora Funky Cat: 18% Renault Kangoo : 20% Renault Megane E-Tech:  22% Smart #3: 21% Tesla Model 3: 23% Tesla Model S: 24% VW ID.5: 26% XPeng G9 Long Range: 24%.

Німецький автомобільний клуб ADAC вирішив з'ясувати, наскільки ефективною є рекуперація в електромобілі. Для цього провів як реальні, і лабораторні випробування. Найгірші показники виявилися у найдешевшого електромобіля Європи, Dacia Spring, а найкращі – у флагманського BMW i7, Nio ET7 та купеподібної версії VW ID.4, ID.5.


У реальному тесті, який проходив у гірській місцевості Баварії, експерти ADAC випробували рекуперацію в електромобілях трьох різних класів: бюджетного (Dacia Spring), середнього цінового діапазону (Tesla Model Y) та преміального, дорогого (BMW i7). У підсумку, найкраще показав себе преміальний BMW i7: він відновив на спуску 50% всієї енергії, витраченої перед цим на підйом (виробив на спуску – 26,27 кВт*год, витратив на підйомі – 59,34 кВт*год). А ось Dacia Spring розташувався по інший бік барикад: його системи повернули лише 35% енергії, яка пішла на підкорення вершин (виробив на спуску – 7,05 кВт*год, витратив на підйомі – 26,35 кВт*год). Tesla Model Y відповідно розташувалася посередині, компенсувавши 40% витраченої енергії (17,6 кВт*год проти 48,74 кВт*год відповідно).



Результат, який продемонструвала система рекуперації Dacia Spring, в ADAC пояснюють її вагою і продуктивністю мотор-генератора: легкий електрохетч з невеликим двигуном заряджає батарею з максимальною потужністю 15,9 кВт при русі під ухил. Для порівняння, важча Tesla Model Y зі своїми двома двигунами (повнопривідна) досягає пікової потужності у 52,7 кВт, а BMW i7, яка також є повнопривідною, виробляє ще більшу потужність, 55,1 кВт — рівень заряду, який Дачія не здатна прийняти навіть на зарядній станції. Водночас Dacia Spring за загальною енергоефективністю є лідером – за рахунок низького споживання енергії. Так, за підсумками тесту – з урахуванням усіх підйомів та спусків, середня витрата у румунського електромобіля склала 9,65 кВт*год/100 км. У свою чергу показник Tesla становив 15,57 кВт*год / 100 км, а BMW – 16,54 кВт* год/100 км.


Що ж до лабораторних випробувань, в ADAC протестували загалом 19 популярних моделей електромобілів. Тест, який з максимальною точністю імітував спуски та підйоми, показав, що в середньому електромобілі генерують через рекуперацію 22% енергії. Найкращий результат продемонстрував Nio ET7 – 31% відновлений енергії, а Dacia Spring і цього разу опинився в аутсайдерах із показником 9%. Загалом результати для кожної моделі виявилися такими:

  • Audi Q4 e-tron 50: 23%
  • BMW i4 eDrive35: 24%
  • BYD Atto 3: 21%
  • Cupra Born: 16%
  • Dacia Spring: 9%
  • Hyundai Ioniq 5: 22%
  • Hyundai Ioniq 6: 29%
  • MG 4 Comfort: 22%
  • MG 5 Long Range: 19%
  • Nio ET7: 31%
  • Nissan Ariya: 21%
  • Ora Funky Cat: 18%
  • Renault Kangoo : 20%
  • Renault Megane E-Tech:  22%
  • Smart #3: 21%
  • Tesla Model 3: 23%
  • Tesla Model S: 24%
  • VW ID.5: 26%
  • XPeng G9 Long Range: 24%.
Схожі новини
23-04-2026
Компанія BMW представила оновлену 7 Series покоління G70. Флагманський седан отримав точкові зміни у зовнішності, повністю перероблений «цифровий інтер’єр» у стилі моделей Neue Klasse та оновлені силові установки. Зміни торкнулися і електричної в...
Читати далі ››
26-01-2026
У Німеччині вартість нових електромобілів у бюджетному сегменті опустилася до рекордно низького рівня: Dacia Spring нині можна придбати за 5900 євро, а Citroën e-C3 — за 7990 євро. Зниження цін стало можливим завдяки одночасній дії держ...
Читати далі ››
08-01-2026
У Німеччині знизилася вартість найдоступнішого електромобіля в Європі: Dacia Spring тепер пропонується за ціною від 11 900 євро — на 5 000 євро дешевше за попередній базовий прайс. Як повідомляє Carscoops , йдеться не про держ...
Читати далі ››