Все, що потрібно знати про новий Porsche Macan EV (+ціна)
24-01-2024
Марка
Модель
Авто
-2%
На замовлення
$97 376
$95 523
Рік випуску2024р Пробіг14км Тип паливаЕлектричний Тип КППАвтоматична Гібрид-Батарея100.0кВт/год Тип кузоваЕлектричний кросовер класу «К2».

Все, що потрібно знати про новий Porsche Macan EV (+ціна)

Компанія Porsche представила другий електромобіль у своїй лінійці: ним стала батарейна версія найпопулярнішої моделі бренду, кроссовера Macan. Новий Porsche Macan EV зберіг знайомий дизайн, очікувано отримав просунуту начинку, але несподівано виявився дешевшим за Taycan . Трохи, але все ж таки дешевше. Macan EV дебютував у двох версіях – Macan 4 та Macan Turbo. Обидві машини повнопривідні, водночас виробник використовував класичне двомоторне компонування замість новомодних трьох- і чотирьохмоторних установок. Однак самі двигуни – синхронні з постійними магнітами – непрості: вони мають надзвичайно широкий діапазон обертів і можуть залишатися максимально ефективними на високих швидкостях. За рахунок цього інженери навіть змогли відмовитися від двошвидкісної КПП: на відміну від того ж Taycan, Macan EV застосований класичний одноступінчастий редуктор. Побудований Macan EV на новій архітектурі PPE, яку Porsche розробляв разом із Audi. Бортова зарядна архітектура – як Taycan, 800-вольтова. Щоправда, якщо фастбек стандартна зарядка розрахована на «прискорені» 19,2-22 кВт, то у кроссовера – на класичні 22 кВт. На піку ж електричний макан здатний приймати 270 кВт. Батарея у Macan EV – з фактичною ємністю 100 кВт*год та корисною 95 кВт*год. Macan 4 проїжджає з нею на одному заряді до 591 км, а Macan Turbo – до 613 км, хоча у міському циклі запас ходу у старшої версії становить чималі 784 км. У машини досить помірне споживання: 17,9-21,2 кВт * год/100 км у Macan 4 і 18,8-20,7 кВт*год / 100 км у Macan Turbo. Досягти такого показника вдалося, зокрема, за рахунок гарної аеродинаміки – коефіцієнт лобового опору становить лише 0,25. І це при тому, що візуально кузов не дуже відрізняється від бензинового Макану. У нього така сама форма і, до речі, майже таке саме стилістичне оформлення профілю. А ось передня частина зовсім інша: оптика тут двоярусна, причому фари оформлені на кшталт Тайкана. Задні ліхтарі теж відрізняється: застосована суцільна прямокутна смуга на кшталт останнього Cayenne . Що стосується характеристик силової установки, Macan 4 має у розпорядженні 408 сил і здатний прискорюватися до 100 км/год за 5,2 секунди, а у Macan Turbo – 639 «конячок», що дозволяють вистрілювати сотню за 3,3 секунди. Крутний момент у «турбованої» версії досягає 1130 Нм. Штатна підвіска у Macan EV пружинна, але опціонно буде доступна «пневма». Повнокероване шасі входить уже в «базу». Ціни на Porsche Macan EV у Німеччині починаються від 84 100 євро за «четвірку» та від 114 600 євро за Macan Turbo. Для порівняння, найдешевший Taycan оцінений у 93 139 євро.

Компанія Porsche представила другий електромобіль у своїй лінійці: ним стала батарейна версія найпопулярнішої моделі бренду, кроссовера Macan. Новий Porsche Macan EV зберіг знайомий дизайн, очікувано отримав просунуту начинку, але несподівано виявився дешевшим за Taycan. Трохи, але все ж таки дешевше.


Macan EV дебютував у двох версіях – Macan 4 та Macan Turbo. Обидві машини повнопривідні, водночас виробник використовував класичне двомоторне компонування замість новомодних трьох- і чотирьохмоторних установок. Однак самі двигуни – синхронні з постійними магнітами – непрості: вони мають надзвичайно широкий діапазон обертів і можуть залишатися максимально ефективними на високих швидкостях. За рахунок цього інженери навіть змогли відмовитися від двошвидкісної КПП: на відміну від того ж Taycan, Macan EV застосований класичний одноступінчастий редуктор.



Побудований Macan EV на новій архітектурі PPE, яку Porsche розробляв разом із Audi. Бортова зарядна архітектура – як Taycan, 800-вольтова. Щоправда, якщо фастбек стандартна зарядка розрахована на «прискорені» 19,2-22 кВт, то у кроссовера – на класичні 22 кВт. На піку ж електричний макан здатний приймати 270 кВт.


Батарея у Macan EV – з фактичною ємністю 100 кВт*год та корисною 95 кВт*год. Macan 4 проїжджає з нею на одному заряді до 591 км, а Macan Turbo – до 613 км, хоча у міському циклі запас ходу у старшої версії становить чималі 784 км. У машини досить помірне споживання: 17,9-21,2 кВт * год/100 км у Macan 4 і 18,8-20,7 кВт*год / 100 км у Macan Turbo.


Досягти такого показника вдалося, зокрема, за рахунок гарної аеродинаміки – коефіцієнт лобового опору становить лише 0,25. І це при тому, що візуально кузов не дуже відрізняється від бензинового Макану. У нього така сама форма і, до речі, майже таке саме стилістичне оформлення профілю. А ось передня частина зовсім інша: оптика тут двоярусна, причому фари оформлені на кшталт Тайкана. Задні ліхтарі теж відрізняється: застосована суцільна прямокутна смуга на кшталт останнього Cayenne.


Що стосується характеристик силової установки, Macan 4 має у розпорядженні 408 сил і здатний прискорюватися до 100 км/год за 5,2 секунди, а у Macan Turbo – 639 «конячок», що дозволяють вистрілювати сотню за 3,3 секунди. Крутний момент у «турбованої» версії досягає 1130 Нм.



Штатна підвіска у Macan EV пружинна, але опціонно буде доступна «пневма». Повнокероване шасі входить уже в «базу».

Ціни на Porsche Macan EV у Німеччині починаються від 84 100 євро за «четвірку» та від 114 600 євро за Macan Turbo. Для порівняння, найдешевший Taycan оцінений у 93 139 євро.

Схожі новини
21-01-2026
Німецький автоклуб ADAC опублікував результати випробувань реального запасу ходу електромобілів під час руху на високих швидкостях і за температури 0 °C. У тесті взяли участь 14 великих моделей із заявленим запасом ходу понад 500 км за циклом WLT...
Читати далі ››
20-11-2025
Марка Porsche офіційно презентувала новий Cayenne Electric — свою другу батарейну модель після Taycan і Macan EV . Електричний Cayenne виходить на ринок у двох версіях — Cayenne Electric і Cayenne Turbo Electric — обидві з по...
Читати далі ››
10-11-2025
Німецький автомобільний клуб ADAC опублікував масштабний рейтинг найкращих і найгірших електромобілів в 2025 році. В основу дослідження лягли дані про 90 моделей, протестованих за єдиними критеріями. Рейтинг охоплює автомобілі всіх класів &mdas...
Читати далі ››